مجلس ایران دات كام
حوزه همدان و فامنین

حوزه انتخابیه همدان و فامنین

درباره حوزه انتخابیه همدان و فامنین

تعداد کرسی: دو کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه همدان و فامنین

کاندیداهای حوزه همدان و فامنین

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه همدان و فامنین

شهرستان همدان اولین قطب جمعیتی استان همدان محسوب می شود. مردم شهرهای همدان، مریانج و برخی روستاهای اطراف آن ها به زبان فارسی تکلم می کنند. گویش اکثریت مردم شهر همدان، فارسی با لهجه همدانی است.
شهرستان فامنین یکی از شهرستان های نه گانهٔ استان همدان است که در شمال شرق این استان واقع شده است. شهرستان فامنین با مساحتی حدود ۱۰۳۶ کیلومتر مربع، ۶٫۷ درصد از مساحت کل استان همدان را تشکیل می دهد. این شهرستان از مراکز مهم تولید محصولات کشاورزی در سطح استان به شمار می رود. شهرستان فامنین در سال ۱۳۹۰ بالغ بر ۴۱٬۲۰۵ تن جمعیت داشته است.
حوزه همدان و فامنین یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه همدان و فامنین پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه همدان و فامنین استفاده کنند.حوزه همدان و فامنین دارای دو کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات همدان و فامنین در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای همدان و فامنین داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی همدان و فامنین را در تایید صلاحیت همدان و فامنین مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های همدان و فامنین در مجلس

نظرات مردم همدان و فامنین

مردم شریف حوزه انتخابیه همدان و فامنین، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد همدان و فامنین و انتظارات خود از کاندیداهای همدان و فامنین بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.