مجلس ایران دات كام
حوزه گرگان و آق قلا

حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا

درباره حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا

تعداد کرسی: دو کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه گرگان و آق قلا

کاندیداهای حوزه گرگان و آق قلا

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه گرگان و آق قلا

شهرستان گرگان یا «استرآباد» یکی از شهرستان های ایران است که در شمال ایران در استان گلستان قرار گرفته است. شهر گرگان مرکز این شهرستان است و جمعیت شهرستان در سال ۱۳۹۰، برابر با ۴۶۲٬۴۵۵ نفر (۱۳۵۲۱۳ خانوار) بوده است. مردم شهرستان گرگان با گویش طبری و فارسی گرگانی سخن می گویند.
آق قلا یا آق قالا، یکی از شهرستانهای ایران است که در استان گلستان قرار دارد. مرکز این شهرستان، شهر آق قلا است. نام قدیمی این شهرستان اسپی دژ یا همان قلعه سپید بوده که در سال ۱۳۵۸ به آق قلا تغییر یافت.
حوزه گرگان و آق قلا یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه گرگان و آق قلا پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا استفاده کنند.حوزه گرگان و آق قلا دارای دو کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات گرگان و آق قلا در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای گرگان و آق قلا داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی گرگان و آق قلا را در تایید صلاحیت گرگان و آق قلا مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های گرگان و آق قلا در مجلس

نظرات مردم گرگان و آق قلا

مردم شریف حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد گرگان و آق قلا و انتظارات خود از کاندیداهای گرگان و آق قلا بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.