مجلس ایران دات كام
حوزه فریدن و فریدونشهر

حوزه انتخابیه فریدن و فریدونشهر

درباره حوزه انتخابیه فریدن و فریدونشهر

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه فریدن و فریدونشهر

کاندیداهای احتمالی حوزه فریدن و فریدونشهر

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه فریدن و فریدونشهر که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.

حوزه فریدن و فریدونشهر

فریدن یکی از شهرستانهای استان اصفهان در مرکز ایران است. مرکز این شهرستان شهر داران است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۸۵ برابر ۸۱٬۶۲۲ نفر گزارش شده است. در سال ۱۳۱۶ شمسی، داران مرکز شهرستان فریدن شد.
فریدونشهر محل سکونت اقوام مختلفی از جمله فارسی زبان، بختیاری، گرجی و ارمنی است. بیشتر ساکنین شهر فریدون شهر (مرکز شهرستان) از گرجیانی هستند که به دست شاه عباس یکم در این شهر ساکن شدند. شهرستان فریدون شهر دارای یک بخش به نام بخش مرکزی و ۵ دهستان است.
حوزه فریدن و فریدونشهر یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه فریدن و فریدونشهر پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه فریدن و فریدونشهر استفاده کنند.حوزه فریدن و فریدونشهر دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات فریدن و فریدونشهر در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای فریدن و فریدونشهر داشته باشد.

تازه های فریدن و فریدونشهر در مجلس

نظرات مردم فریدن و فریدونشهر

مردم شریف حوزه انتخابیه فریدن و فریدونشهر، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد فریدن و فریدونشهر و انتظارات خود از کاندیداهای فریدن و فریدونشهر بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.