مجلس ایران دات كام
حوزه اقلید

حوزه انتخابیه اقلید

درباره حوزه انتخابیه اقلید

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه اقلید

کاندیداهای حوزه اقلید

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه اقلید

شهرستان اقلید یکی از شهرستان های فارس نشین استان فارس ایران است. مرکز این شهرستان، شهر اقلید است. بر پایه سرشماری سال ۱۳۹۵، برابر با ۹۳٬۷۶۳ تن بوده است. این شهرستان یکی از مناطق کوهستانی و سرسبز فارس است ودارای آب هوای سرد و زمستانی است. درفصل تابستان در کنار هوای خنک و مطبوع حضورعشایر بررونق تفریحی آن می افزاید. آنچه می توان دربارهٔ قدمت تاریخی شهرستان اقلید بیان نمود به استناد آثاری است که از کتب تاریخی و سفرنامه های جهانگردان به جای مانده و بیانگر این است که اقلید در دوران پیش از اسلام نیز شهری آباد و مطرح بوده است.
حوزه اقلید یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه اقلید پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه اقلید استفاده کنند.حوزه اقلید دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات اقلید در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای اقلید داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی اقلید را در تایید صلاحیت اقلید مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های اقلید در مجلس

نظرات مردم اقلید

مردم شریف حوزه انتخابیه اقلید، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد اقلید و انتظارات خود از کاندیداهای اقلید بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.