مجلس ایران دات كام
حوزه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند

حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند

درباره حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند

کاندیداهای حوزه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند

شهرستان چابهار (به بلوچی: چَهبار، چاوار) (نیز چاه بهار) یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان است. مرکز این شهرستان، شهر چابهار است. جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، برابر با ۲۸۳،۲۰۴ نفر بوده است. شهرستان چابهار دارای اقلیم بیابانی گرم و مرطوب می باشد. مردم چابهار بلوچ و اهل سنت هستند و به لهجه ی بلوچی مکرانی سخن می گویند. لهجه ی مکرانی بیشتر در مرکز و جنوب بلوچستان و همچنین در بندر جاسک رواج دارد.
نیک شهر یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان ایران است. مرکز این شهرستان، شهر نیک شهر است. جمعیت این شهرستان در سال۱۳۹۸ برابر با ۱۸۱٬۸۹۴ نفر است. شهرستان نیک شهر بناهای تاریخی فراوانی دارد که نشانگر وجود تمدنهای پراکنده از هزاره های قبل از میلاد تا عصر حاضر در این منطقه است.
شهرستان کنارک (به بلوچی: کُنَرَک) یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان ایران است. مرکز این شهرستان، شهر کنارک است. جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ برابر با ۹۸،۲۱۲ نفر بوده است. در مورد وجه تسمیه این شهر آنچه که بر سر زبان ها باقی مانده این است که در این مکان درختان کنار زیادی یافت می شده که به همین علت این شهر کوچک بندری به کُنارک معروف گشت.
قصرقند یکی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان است. مرکز این شهرستان، شهر قصرقند است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۹۵ خورشیدی، برابر با ۶۱٬۰۷۶ نفر بوده است. مهمترین آثار تاریخی در شهرستان قصرقند شامل نقاشی های بسیار زیبا روی سنگ، قلعه های تاریخی، قبرستان های تاریخی، اماکن مقدس قدیمی و قنات های کهن می باشند.

حوزه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند استفاده کنند.حوزه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند را در تایید صلاحیت چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس

نظرات مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند

مردم شریف حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند و انتظارات خود از کاندیداهای چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.
محمد:

اولین خواسته من این است که کشتی گری یا جل کش ها رو جمع کنید این ها باعث فقر بیشتر ما شده قبلاً که می‌رفتیم دریا با لب خندان بر می‌گشتیم الان حتی پول بنزین هم برایمان در نمیاد. میدونم از دست نماینده ها کاری بر نمیاد ولی تا توانشون می‌رسد هر باری که میرن مجلس برای حرف تا زمانی کارشون را متوقف نکردن دست برندارند