مجلس ایران دات كام
حوزه بناب

حوزه انتخابیه بناب

درباره حوزه انتخابیه بناب

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه بناب

کاندیداهای حوزه بناب

توجه: لطفا اگر کاندیدای حوزه انتخابیه بناب که می شناسید هنوز در سایت ثبت نام نکرده اند، به ایشان اطلاع دهید.
تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه بناب

شهرستان بناب یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی و مرکز این شهرستان، بناب است. پیشینهٔ آثار تاریخی کشف شده در ارتفاعات جنوبی گورستان های قره قشون به سده های هشتم و نهم هجری می رسد و نشانگر رونق و آبادانی بناب در عصر صفویان است. مردم شریف بناب آذربایجانی بوده و به زبان ترکی آذربایجانی سخن گفته و پیرو دین اسلام و مذهب شیعه دوازده امامی هستند. در قدیم نام این شهر بین ائو بوده است یعنی هزار خانه. شهرستان بناب در دامنه کوه سهند و در جلگه ای حاصل خیز واقع شده است. این شهرستان از سمت شمال به شهرستان عجب شیر، از سمت جنوب به شهرستان ملکان، از سمت شرق به شهرستان مراغه واقع در دامنه کوه سهند و از سمت غرب به دریاچه ارومیه مشرف است.
حوزه بناب یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه بناب پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه بناب استفاده کنند.حوزه بناب دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات بناب در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای بناب داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی بناب را در تایید صلاحیت بناب مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های بناب در مجلس

نظرات مردم بناب

مردم شریف حوزه انتخابیه بناب، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد بناب و انتظارات خود از کاندیداهای بناب بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.