مجلس ایران دات كام
حوزه آستارا

حوزه انتخابیه آستارا

درباره حوزه انتخابیه آستارا

تعداد کرسی: یک کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه آستارا

کاندیداهای حوزه آستارا

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه آستارا

آستارا از شهرستان های ساحلی استان گیلان در شمال ایران است. مرکز این شهرستان، شهر آستارا است. جمعیت غالب مردم این شهرستان به ترکی آذربایجانی صحبت می کنند. گرچه در مناطق کوهپایه ای شهرستان نظیر عنبران محله مردمان به زبان تالشی از شاخه زبان های ایرانی صحبت می نمایند. شغل اکثر مردم آستارا صادرات یا واردات کالا از جمهوری آذربایجان و کشاورزی است. همچنین این شهرستان همه ساله به خصوص در فصل های بهار و تابستان میزبان گردشگران بسیاری است که از شهرهای مختلف ایران و کشورهای قفقاز به این شهر مسافرت می کنند. وجود بازارچه ساحلی، پاساژهای متعدد نیز باعث رونق وضعیت اقتصادی این شهرستان شده است. در سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت شهرستان آستارا ۹۱٬۲۵۷ نفر (۲۸٬۷۴۲ خانوار) اعلام شد.
حوزه آستارا یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه آستارا پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه آستارا استفاده کنند.حوزه آستارا دارای یک کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات آستارا در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای آستارا داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی آستارا را در تایید صلاحیت آستارا مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های آستارا در مجلس

نظرات مردم آستارا

مردم شریف حوزه انتخابیه آستارا، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد آستارا و انتظارات خود از کاندیداهای آستارا بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.