مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

محمدرضا دشتی اردکانی

محمدرضا دشتی اردکانی

نام: محمدرضا

نام خانوادگی: دشتی اردکانی

کاندیدای اردکان انتخابات مجلس شورای اسلامی

کاندیدای حوزه انتخابیه اردکان

بیوگرافی (زندگینامه) محمدرضا دشتی اردکانی:

محمدرضا دشتی اردکانی روز 16 ارديبهشت ماه سال 1343 در خانواده ای مذهبی، در محله صدرآباد اردکان متولد شد. پدر او آهنگر بود و در کنار شغل اصلی خود به کشاورزی نیز می پرداخت. محمدرضا  اولین فرزند خانواده است. او دوران تحصیلات ابتدایی را در دبستان كاتب و مقطع متوسطه را در دبیرستان شهيد انصاري اردکان گذراند.

وي با توجه به بافت مذهبی خانواده، علاقه و اشتیاق فراوان به فراگیری علوم دینی داشت و به تشویق پدر،  به حوزه علمیه اردکان رفت و از محضر اساتیدی چون حضرت آيت الله خاتمي ره، آيت الله محمدحسين بهجتي شفق ره ، حجت الاسلام والمسلمين علي بهجتي و… استفاده کرد. در آن سال ها شخصیت برجسته ای چون حضرت آیت الله خاتمی (ره) امام جمعه منصوب امام (ره) در اردکان و يزد بودند و در حوزه علمیه نیز به تدریس اشتغال داشتند. محمدرضا  از همان ابتدا جذبه و کششی فوق العاده به این عالم روشن ضمیر درخود يافت و بزودی به حلقه مریدان و شاگردان وی درآمد. این ارتباط معنوی و عمیق تاثیری شگرف بر روحیه محمدرضا گذاشت تا بدانجا که همچنان خود را وامدار شخصیت برجسته  و آموزه های ارزشمند آن فقیه و روشنفکر متعهد دینی می داند.

دشتی اردکانی سپس با مهاجرت به تهران ، تحصیلات خود را تا سطح خارج فقه و اصول ادامه داد. وي در حوزه علميه تهران  از محضر اساتيد بزرگواري چون آيت الله مقتدايي، هاشمي شاهرودي(ره) و صادق آملي لاريجاني استفاده نمود و در کنار تحصیلات حوزوی، تحصیلات دانشگاهی خود را نیز تا مقطع دکترای حقوق عمومی در دانشگاه عدالت ادامه داده و درحال حاضر ( آذرماه ۱۳۹۸) در مرحله دفاع از رساله دکتراست.

وي از سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را در قوه قضائيه و ستاد آزادگان نهاد رياست جمهوري آغاز کرد.

سوابق اجرائی و مدیریتی محمدرضا دشتی اردکانی

محمدرضا دشتی اردکانی از سال  ۱۳۸۶ با رای سردفتران به عضویت هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران درآمد و سپس به عنوان نایب رئیس کانون، فعالیت خود را در حوزه مدیریت این‌ نهاد حقوقی آغاز کرد و پس از یک سال به ریاست کانون منصوب گردید. وی از سال ۱۳۸۷ تاکنون با رای اعضای ادوار هیات مدیره و حکم معاون قوه قضائيه ، به ریاست کانون سردفتران و دفتریاران انتخاب و منصوب شده است. وي همچنين نماينده كانون سردفتران جمهوري اسلامي ايران در اتحاديه جهاني سردفتران (مستقر در ايتاليا)، رئيس شوراي حل اختلاف و عضو دادگاه تجدید نظر انتظامی سردفتران و دفتریاران، مشاور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، و مدیر مسئول مجله حقوقي كانون است.

 الکترونیکی کردن دفاتر اسناد رسمی، تحول ساختاری در نظام اداری کانون، افزایش ارتباطات بین المللی با اتحادیه جهانی سردفتران و دفتریاران و تعامل سازنده با کانون های سردفتری در کشورهای مختلف اروپایی، آفريقايي و آسیایی، افزایش نظارت و بازرسی از دفاتر در سراسر کشور، ، افزایش اعتبار کانون سردفتران و دفتریاران در محافل سیاسی و رسانه ای کشور، راه اندازی شورای عالی و كميته پارلماني كانون سردفتران و دفتریاران کشور، ارائه خدمات درمانی مطلوب و بیمه تکمیلی به سردفتران و دفتریاران شاغل و بازنشسته از مهمترین تحولات و اقداماتی است که در دوران مدیریت دشتی اردکانی در کانون انجام شده است.

وی در سال ۱۳۹۲ با حکم معاون محترم قوه قضائیه، کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را راه اندازی و دفاتر اسناد رسمی را به عنوان پایلوت در ارائه خدمات الکترونیک قضایی به مردم در سراسر کشور فعال کرد. او در دو دوره متوالی با رای اعضای هیات مدیره به عنوان رئیس هیات مدیره این کانون انتخاب شده است. درحال حاضر بيش از 900 دفتر خدمات الكترونيك قضايي در تهران و ديگر استان هاي كشور فعال است.

افتخارات محمدرضا دشتی اردکانی

برنامه های محمدرضا دشتی اردکانی پس از انتخاب شدن

معرفی اردکان و فرصتها و تهدیدهای آن

جاذبه های فرهنگی و توریستی اردکان