مجلس ایران دات كام
محمدكاظم انبارلویی:

شورای نگهبان همواره برپایه قانون عمل کرده است

شورای نگهبان همواره برپایه قانون عمل کرده است

به گزارش مجلس ایران دات کام، فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه «جناح های سیاسی نباید خطا یا شکست خویش را به گردن شورای نگهبان بیندازند»، اظهار داشت: شورای نگهبان همواره برپایه قانون عمل کرده است.محمدکاظم انبارلویی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به نقش شورای نگهبان در برگزرای انتخابات مشارکتی و رقابتی اظهار نمود: شورای نگهبان برپایه قانون وظیفه احراز صلاحیت نامزدها و نظارت بر روند اجرای انتخابات را دارد که این مأموریت خویش را برپایه مصلحت سنجی یا برخورد سلیقه ای انجام نمی دهد. در این انتخابات هم دیدیم که جناحی که همواره در رابطه با نظارت استصوابی انتقاد داشت، دیگر اعتراض نکرد و با تجمیع نیروها و وحدت سازمانی خود از نامزدش در انتخابات حمایت کرد. اصولگرایان هم با پنج نامزد در انتخابات حضور داشتند و یک انتخابات رقابتی برگزار شد و مشارکت هم قابل قبول بود.

وی با بیان اینکه «مردم آزادانه پای صندوق رای آمدند»، اضافه کرد: ادب و آداب مردم سالاری دینی حکم می کند بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات، رقبای فرد پیروز رای مردم را به رسیمت شناخته و به نامزد پیروز تبریک بگویند و با این اقدام، پایان فصل انتخابات را اعلام نموده و به رئیس جمهور منتخب کمک کنند.

این فعال سیاسی با انتقاد از برخی رفتارها بعد از انتخابات تصریح کرد: اصولگرایان اثبات نموده اند که ادب و آداب مردم سالاری را رعایت می کنند اما اصلاح طلبان در سال ۸۸ هرچند فاصله دو نامزد ۱۰ میلیون بود، این ادب را رعایت نکردند. در مقابل اصولگرایان شکست در انتخابات حتی وقتی فاصله ۲ میلیون یا کمتر بوده است را پذیرفته اند البته برخی انتقادات به عملکرد شورای نگهبان در این دوره دیده شده است که من نمی دانم این انتقادات از چه زاویه ای است. شورای نگهبان همواره برپایه قانون عمل کرده است.

انبارلویی تصریح کرد: آن عده که هم اکنون ایراد می گیرند می توانستد با استفاده از عقلانیت سیاسی، در مورد یک نامزد به اجماع برسند و چه بسا با این کار پیروز انتخابات شوند نه اینکه خطا یا شکست خویش را بر گردن شورای نگهبان بیندازند. نباید وقتی یک جناح پیروز می شود بگوید که همه امور انتخابات قانونی بوده اما وقتی شکست می خورد همه مسائل را زیر سوال ببرد.

وی در انتها اظهار داشت: انتخابات یک روش معین برای رسیدن به یک نتیجه نامعین است. وقتی کسی از قبل نامش مشخص شده باشد، دیگر نمی توان نام انتخابات بر آن روند گذاشت. ما در این انتخابات به دنیا نشان دادیم آزادترین دموکراسی را داریم و همه جریان ها با یکدیگر رقابت کردند و آقای پزشکیان پیروز شد و رقبا هم به او تبریک گفتند.

منبع:

1403/04/21
12:17:17
0.0 از 5
64
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام