مجلس ایران دات كام
صفحه عمومی کاندیدا

شهاب گلوی زاده (شیرزائی)

شهاب گلوی زاده (شیرزائی)

نام: شهاب

نام خانوادگی: گلوی زاده (شیرزائی)

کاندیدای زاهدان انتخابات مجلس شورای اسلامی

241 نفر


کد انتخاباتی شهاب گلوی زاده (شیرزائی) 297 است.

کاندیدای حوزه انتخابیه زاهدان

بیوگرافی (زندگینامه) شهاب گلوی زاده (شیرزائی):

-شهاب گلوی زاده فرزند عبدالحمید

-متولد  سال 1368 در شهرستان زاهدان

- از سمت نسب پدری وابسته به ایل بزرگ ناروئی ( طایفه شیرزائی ) بلوچستان

- از سمت نسب مادری وابستگی فامیلی با طایفه گلوی از بخش شهرکی، نارویی شهرستان زهک سیستان

-کارشناس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه فردوسی مشهد

- کارشناس ارشد پارازیتولوژی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد

- تحصیلات تکمیلی در کارشناسی ارشد فلسفه و الهیات از دانشگاه سیستان و بلوچستان

 

 

 

سوابق اجرائی و مدیریتی شهاب گلوی زاده (شیرزائی)

*سیاستمدار،محقق،پژوهشگر،فعال اجتماعی و کارآفرین...

1-مجری طرح (پژوهشی-تحقیقاتی) دانشگاه علوم پزشکی مشهد

2- مدرس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

3-عضو  مجمع  بنیاد ملی نخبگان دانشجویی کشور

4-عضو هیات مدیره و اجرایی موسسه کارآفرینی حیات انسانی

5-مدیریت سایت و فعالیت رسانه ای در موسسه مردم نهاد حیات انسانی

افتخارات شهاب گلوی زاده (شیرزائی)

1-عدم عوام فریبی و شعارها و وعده های تو خالی

2-وارد شدن مستقل و بدون هیچ اسپانسر مالی و حزبی در انتخابات

3-ایستادگی در برابر هر انحراف قانونی در هر کجا و سطح" چراکه این  نماینده مردم هست که قدرت استیضاح رئیس جمهوری هم دارد"

4-وابستگی به کانون های علمی و پژوهشی پربازده برای اتخاذ تصمیم های بنیادی و زمینه ساز پیشرفت و توسعه شهری

5-نگاه فرابخشی و کلی نگر و روحیه تعامل هدفمند و پربازده با مردم و مسئولین

6-پیگیری مجدانه پروژه های نیمه تمام عمرانی در سطح استان

7-صداقت در گفتار و عمل در خدمت به مردم

8-سلامت اقتصادی و اجتماعی خانواده

9-ارتقای سطح کیفیت زندگی مردم

10-افزایش نشاط عمومی و رفاه اجتماعی

برنامه های شهاب گلوی زاده (شیرزائی) پس از انتخاب شدن

چشم انداز و برنامه ها:

1-لزوم پاسخ گویی و شفاف سازی به مردم:

بزرگترین عامل فسادها و رانت های اقتصادی، سیاسی کاری ها و پنهان کاری های جناحی است.

 

2-تلاش در همه جانبه نگری و شایسته نگری و نخبه نگری در انتصاب های درون استانی:

که خود بزرگترین عامل رشد همه جانبه شهری خواهد شد چراکه تخصص علمی با تعهد کاری دو بال پیشرفت هر جامعه ای خواهد بود.

 

3-استفاده از تجربیات پیش کسوتان و متخصصان و سپردن کارهای اجرایی به جوانان متعهد و با انگیزه و به دور از هیجانات و جریانات سیاسی:

به درستی که جوانان باانگیزه و متعهد در این سرزمین امتحان خودشان را بخوبی در تمام زمینه ها پس داده اند.

 

4-یکدلی و وحدت مسئولین استان برای رفع عقب افتادگی ها و محرومیت های پیش آمده در سطح استان بخصوص در شهرها و روستاهای کوچک تر:

بدون هم و غم واحد و تلاش مضاعف و جهادی مسئولین برای جبران عقب افتادگی ها هیچ اتفاق جدیدی در جبران محرومیت ها نخواهد افتاد.

 

5-پیگیری مصرانه و مجدانه همین مصوبات جاری و پروژه های عمرانی نیمه تمام:

اگر همین پروژهای نیمه تمام و مصوبات بی اعتبار با پیگیری های مستمر و بی وقفه اجرایی شوند جهش قابل توجهی در رشد شهر اتفاق خواهد افتاد.

 

6-توجه ویژه به بنگاه های زود بازده اقتصادی علاوه بر برنامه های بنیادی و دراز مدت اقتصادی:

متاسفانه باتوجه شرایط بسیار نامناسب اقتصادی و تورم فلج کننده نیاز به توجه و حمایت ویژه از طرح ها  زود بازده اقتصادی بخصوص در شهرها و روستاهای کوچک بمراتب بیشتر از پیش احساس می شود.

 

معرفی زاهدان و فرصتها و تهدیدهای آن

استان پهناور سیستان و بلوچستان با دارا بودن قابلیت های فراوان فرصتی گرانبها برای سرمایه گذاری افغانها و شاهراه امن و مناسب و ارزان اقتصادی برای دسترسی كشور دوست و همسایه افغانستان به آبهای اقیانوسی و بازارهای بزرگ كشورهای حوزه اقیانوس هند بحساب می آید. به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به عنوان وسیع ترین استان كشور از شمال به استان خراسان جنوبی ، از جنوب به دریای عمان با بیش از 310 كیلومتر مرز آبی، از شرق با كشورهای پاكستان و افغانستان با 1100 كیلومتر مرز خشكی و از سمت غرب با استان های كرمان و هرمزگان همجوار است.
جمهوری اسلامی ایران از طریق استان سیستان و بلوچستان حدود 300 كیلومتر با كشور محصور در خشكی افغانستان هم مرز است و در واقع تنها راه مناسب، امن و كوتاه افغانستان و كشورهای آسیای میانه برای رسیدن به آبهای آزاد همین استان ایران اسلامی است.

** گذری بر داشته های فرهنگی ایران و افغانستان
داشته های فرهنگی و تولیدات ادبی و فرهنگی ایران به ویژه سیستان و بلوچستان و افغانستان با وجودی كه هر از گاهی با تغییر سلسله ها و با سلیقه های مختلف مدیریتی هم روبرو می شدند آن قدر قوی و درهم تنیده بوده كه این آمد و شدهای حكام و مقامات لشكری و كشوری نمی توانسته مانع جدی بر سر راه این حیات فرهنگی باشد.
دین مشترك‌، تاریخ مشترك‌، مفاخر مشترك‌، فرهنگ شفاهی، تقویم مشترك‌، هنر و ادبیات مشترك و روشن ‌تر از همه‌ زبان و خط مشترك بخشی از جلوه‌های مشترك و یگانگی فرهنگی میان 2 كشور است‌.
افغانستان تنها كشوری است كه در آن كتابها و مجلات ایرانی را می ‌توان خواند و فیلم ها و سریالهای ایرانی را بدون زیرنویس و دوبله می‌ توان دید و در كتابهای درسی‌ اش شعر شهریار و پروین اعتصامی چاپ شده است‌ آن هم با همین خط فارسی‌.
به گفته كارشناسان با وجود این همه مشتركات و به عبارتی یگانگی فرهنگی‌، باید ارتباط و تعامل میان 2 كشور در پیشبرد اهداف فرهنگی، اقتصادی، رفاه اجتماعی و غیره صد چندان شود كه در این میان سیستان و بلوچستان با دارا بودن فرصت های فراوان اقتصادی زمینه را برای سرمایه گذاران كشور افغانستان به زیبایی فراهم كرده است.

*** سیستان و بلوچستان سرزمین هزاران گنج
سیستان و بلوچستان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی، مرزی بودن، دسترسی به آبهای آزاد و منابع غنی طبیعی با قابلیت های ویژه، منحصر به فرد و بكر فرصت گرانبهایی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم كرده است كه مهمترین آنها:
*بندر استراتژیك چابهار و اسكله های مهم اقتصادی و تجاری ( اسكله شهید بهشتی ، اسكله شهید كلانتری )
بندرچابهار تنها بندراقیانوسی كشوراست كه با آبهای آزاد جهان ازطریق اقیانوس هند نزدیكترین فاصله را داراست.
وجود آبهای عمیق و بریدگیهای طبیعی خلیج چابهار فضای مناسب را برای اسكله سازی با عمق زیاد و مختصات لنگرگاهی مطلوب برای پهلوگیری كشتی های بزرگ اقیانوس پیما فراهم آورده است.
هم اینك طرح توسعه بندر چابهار به سرعت در حال انجام است و پیش بینی می شود كه تا پایان سال ظرفیت اسمی تخلیه بندر به بیش از هشت و نیم میلیون تن برسد.
اتصال چابهار به شبكه راه آهن سراسری كشور این منطقه را به پل ارتباطی ریلی كشورهای آسیای جنوب شرقی با كشورهای مشترك المنافع، اتحادیه اقتصادی اوراسیا، كشورهای شمالی و اروپایی تبدیل خواهد كرد كه این امر مهمترین مزیت نسبی منطقه در توسعه اقتصادی و بازرگانی محسوب خواهد شد.
وجود پنج فرودگاه فعال شامل فرودگاه بین المللی زاهدان، فرودگاه های زابل، ایرانشهر، كنارك و سراوان در سطح استان و فعالیت شركت هواپیمایی بومی تفتان ایر از مزیت های قابل توجه و موثر سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان است.
همچنین وجود 28 شهرك و ناحیه صنعتی با مساحتی حدود چهار هزار و 362 هكتار از دیگر ظرفیت های این استان است به طوری كه این شهرك های صنعتی با دارا بودن زیر ساخت های مورد نیاز ( آب ، برق ، تلفن) و شرایط سهل در واگذاری زمین و معافیت های مالیاتی 13-10 ساله شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاری در استان فراهم آورده است.
سیستان و بلوچستان از منظر ساختار زمین شناسی خاستگاه مناسبی برای انواع مواد معدنی است به طوری كه تنوع كانی های معدنی شناسایی شده در آن نشان دهنده استعداد بالقوه در این بخش است كه سهم قابل توجه معادن و ذخائر معدنی در شكل گیری صنایع استان اهمیت بخش معدن را به عنوان زیر ساخت توسعه و تامین كننده مواد اولیه صنایع بزرگ و پایدار نشان می دهد.
از جمله ظرفیت ها و ذخائر معدنی كشف شده در این خطه از كشور به تفكیك مواد معدنی و بر اساس گواهی های كشف شده شامل مس، آنتیموان، تیتانیوم، سنگ آهن و آهن پلاسری ، سرب، روی، طلا، منگنز، كرومیت، قلع، تنگستن و كانسارهای غیرفلزی نظیر تالك، منیزیت، گل سفید، فلدسپات، كائولن، سیلیس و سنگهای ساختمانی بویژه گرانیت بستری مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد كرده است.
وجود 9 گمرك فعال سیستان و بلوچستان شامل گمرك زاهدان، ایرانشهر، سراوان، زابل، میلك، میرجاوه، چابهار، گمرك منطقه آزاد چابهار و پیشین كار خدمات رسانی به امر تجارت و ترانزیت كالاها و محصولات را تسهیل كرده است.
علاوه بر این بازارچه های مرزی میلك، گمشاد، میرجاوه ، كوهك، جالق، پیشین و ریمدان دارای مصوبه ی هیات دولت و یا شورای عالی امنیت ملی شرایط مناسبی را برای صادرات محصولات مختلف فراهم كرده اند.
منطقه آزاد تجاری، صنعتی چابهار با هدف گسترش تعامل اقتصادی كشور با اقتصاد جهانی و گسترش صادرات كالاهای غیر نفتی به دلیل قرار گیری در مسیر كریدور شمال جنوب به عنوان یكی از چهار كریدور ترانزیتی جهان از موقعیت منحصر بفردی در صادرات، ترانزیت كالاها و سرمایه گذاری برخوردار است.
موقعیت جغرافیائی و ژئوپلیتیك خاص سیستان و بلوچستان در استفاده ازانرژی باد و خورشید از دیگر مزیت های بسیار خوب برای ایجاد مناطق ویژه(زون ) انرژی تجدید پذیر در منطقه است.
وجود منابع غنی دریائی و اقلیم مناسب درسواحل جنوبی برای توسعه فعالیتهای شیلاتی و صیادی و صنایع مرتبط با شیلات به دلیل واقع شدن استان درمجاورت آبهای گرم دریای عمان و اقیانوس هند به عنوان قابلیت محوری استان محسوب می شود.
دارا بودن بیش از 40 درصد ظرفیت صید كشور، وجود بیش از 42 هزار هكتار اراضی مستعد پرورش میگو در مناطق گواتر و رودیك ، بیش از 120 واحد صنعتی فرآوری آبزیان، بیش از 2 هزار و 500 شناور صیادی و ظرفیت پرورش ماهی در قفس، ماهیان زینتی، خیار دریایی، جلبك ، لابستر و غیره نشان از استعداد بالقوه سیستان و بلوچستان در زمینه شیلات و آبزی پروری است.
استان سیستان و بلوچستان با اقلیم مناسب توانمندی بالایی در كشت میوه های گرمسیری از جمله خرما، موز، گوواوا، چیكو و انبه و باغات متعدد مركبات و پسته و همچنین امكان توسعه و ایجاد صنایع تبدیلی، فرآوری و بسته بندی محصولات یادشده و صادرات آنها را دارد.
ظرفیت های بالای این سرزمین اساطیری در زمینه گردشگری با وجود سه اثر جهانی شهر سوخته، كویر لوت و سفال گلپورگان و آثار متعدد باستانی، تاریخی و فرهنگی از دیگر قابلیت های سیستان و بلوچستان برای سرمایه گذاری است.

جاذبه های فرهنگی و توریستی زاهدان


1-توجه و حمایت ویژه از بنگاه های اقتصادی خانگی و کوچک:
که در صورت مدیریت و حمایت از آنها کمک بسیار خوبی به اقتصاد خانواده ها میکند (بخصوص زنان غیرتمند سرپرست خانواده)


2-تلاش در جهت بهره وری صحیح از منابع آب زیر زمینی و تجدید پذیر برای بهبود و جهش در کشاورزی و دامپروری استان:
باتوجه به پژوهش ها و تجربیات موفق کشاورزی که در موسسه کار آفرینی حیات انسانی بدست آمده


3-حمایت و توجه ویژه به شرکت های تعاونی برای تولید در استان و ارائه محصولات کشاورزی در تمام نقاط ایران و صادرات:
تنها راه ایجاد اشتغال پایدار تولید و صادرات برون استانی هست


4-توجه عمده به حمل و نقل عمومی و راه سازی ایمن جهت جذب توریست های داخلی و خارجی:
با توجه به فاصله زیاد شهرها و روستاها از هم و قیمت بنزین 3 هزار تومانی برای رفاه و آسایش مردم حتما این مورد باید جزء اولویت ها قرار داشته باشد